اخبار ویژهکازرون

افزایش بیماران به ۳۲۰ نفر در کازرون

به گزارش چنارنیوز، دکتر برامکی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون گفت: در کمتر از ۲۰ روز گذشته با افزایش بی‌سابقه ۴ برابری بیماری کویید ۱۹ (کرونا ویروس) روبرو بوده ایم.

وی ادامه داد: در یک ماهه اخیر و با عادی شدن رفتارها و عدم رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی در شهرستان خصوصاً عدم رعایت اصول بهداشتی و فردی در مراسم‌های عروسی و ختم در سطح شهرستان روزانه شاهد مثبت شدن آزمایش کرونای تعداد بسیار زیادی از مردم شهرستان به صورت گروهی و جمعی هستیم. به گونه ای که در کمتر از ۴۸ ساعت گذشته ۸۰ نفر از هم‌شهرستانی‌های عزیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

دبیر ستاد کرونای شهرستان گفت: از ابتدای شروع این بیماری تا کنون ۳۲۰نفر مبتلا داشته‌ایم که از این تعداد ۲۰ نفر بستری، ۲۰۴ نفر در قرنطینه خانگی، ۶ نفر فوتی و ۹۰ نفر بهبود یافته می‌باشند.

وی تذکر داد: آنچه در کمتر بیست روز اخیر باعث افزایش ۴ برابری بیماران در شهرستان شده است عدم استفاده از ماسک و رعایت نکردن اصول بهداشت فردی در مناسبات اجتماعی و برپایی اجتماعات است.

وی در پایان افزود: تنها راه جلوگیری از ابتلای به این ویروس استفاده صحیح و روزانه از ماسک در رفت و آمدهای شخصی، ماندن در خانه و رعایت اصول قرنطینه و عدم شرکت در تجمعات خانوادگی و عمومی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا