امام جمعه

سرانه مطالعه در کشور بسیار پایین است/لزوم ترویج فرهنگ نذر کتاب

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه شهرستان کوه‌چنار، حجت‌الاسلام والمسلمین شهیم در خطبه های نمازجمعه، ضمن اشاره به سخنان هفته گذشته دبیرکل حکیم و شجاع حزب‌الله لبنان، گستره جنگ و توان مقاومت را ستودند و ضمن بازخوانی جنگ ۳۳ روزه لبنان بیان داشتند: حزب‌الله لبنان با قدرت میدانی و رصد اطلاعاتی باعث برهم زدن تعادل و معادلات اسرائیل شد، هیچوقت اسرائیل فکر نمی‌کرد حماس با قدرت موشکی و عبور از گنبد آهنین آنها را هدف قرار دهد.

امام جمعه کوه‌چنار افزودند: خط قرمزی که دبیرکل حزب‌الله لبنان بیان کردند این بود که پایان جنگ و پیروزی از آن حماس در غزه است، امروز هیمنه اسرائیل شکسته شده است، اسرائیلی که ادعای نیل تا فرات را داشت، محاسبات غلطی که تا الان داشته اند دوباره تکرار می‌کنند. رهبر معظم انقلاب فرمودند اینها نیروهای نیابتی ما نیستند، برای نابودی اسرائیل فقط حماس کافیست، حتی برای نابودی آمریکا هم حزب الله لبنان بس است، جمهوری اسلامی ایران برای قیام حضرت حجت (عج) خود را آماده میکند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهیم برکات جنگ غزه را در اتحادی که در حال صورت گرفتن است، بصدا در آمدن و ناراحتی کشور های غربی، نمایان شدن چهره رژیم صهیونیستی و آمریکایی دانستند و بر ضرورت یک صدایی امت اسلام و‌ کشورهای مسلمان تاکید نمودند.

ایشان در ادامه ضمن گرامیداشت هفته کتاب و‌کتابخوانی، سرآمد مطالعه در کشور را نگران کننده و بسیار پایین خواندند و تصریح نمودند: گسترش فرهنگ مطالعه نیاز مبرم جامعه است، وضعیت کتابخانه شهرستان مطلوب شهرستان نیست، حداقل کاری که می‌توانیم انجام دهیم اینست که فرهنگ نذر کتاب را ترویج دهیم، حداقل اگر عاجزید برای مطالعه و خواندن کتاب آنها را نذر کنید.

خطیب جمعه کوه‌چنار در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حسن طهرانی مقدم ایشان را افتخار کشور دانستند و افزودند: امروز می‌فهمیم اگر تسلیحات نبود دشمن به فکر تعرض به خاک ما داشت، اینها بازدارنده هستند، قدرت دفاع در علم، پیشرفت علمی و تسلیحات است.

همچنین به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی مشایخی رئیس اداره کتابخانه های عمومی کوه چنار طی سخنانی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه به رشد دویست درصدی تعداد اعضای فعال کتابخانه های شهرستان کوه چنار و به تلاش‌ استکبار جهانی برای دور ساختن مردم از امر کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گزارشی از فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌ها، همچنین وضعیت رشد شاخص‌های کتاب و کتابخوانی در کشور و شهرستان کوه چنار ارائه داد.

حسین مشایخی ضمن محکوم کردن وحشی گری رژیم کودک کش اسرائیل در به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم فلسطین با اشاره به دستاوردهای نظام و دولت سیزدهم در زمینه ساخت کتابخانه‌های عمومی و تلاش نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت : جا دارد تشکر ویژه‌ای از رئیس جمهور محترم جناب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی داشته باشم که در دولت ایشان با تلاش بسیار در زمینه ساخت و تجهیز کتابخانه در مناطق مختلف کشور و در راستای تحقق سند چشم‌انداز نظام گام برداشته‌اند.

مشایخی در پایان از امام جمعه محترم شهرستان کوه چنار و مسئولان اجرایی شهرستان و شهرداران که توجه ویژه‌ای به امر کتاب و کتابخوانی دارند تشکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا