اخبار ویژهکوه‌چنارگالری
موضوعات داغ

اتصال همه روستاهای کوه چنار به شبکه ارتباطی پایدار و باکیفیت تا سه ماه آینده

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: تببین و تشریح دستاوردهای دولت در گستره ملی و یا محلی می تواند برای مردم و جوانان امیدآفرین باشد.

به گزارش چنارنیوز، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سفر استانی خود به استان فارس در جلسه شورای اداری شهرستان کوه چنار شرکت کرد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون کارهای بزرگی انجام گرفته است، گفت: لازم است در چارچوب جهاد تبیین مورد تاکید مقام معظم رهبری برای مردم و گاهی خود مسوولان بیان شود.

وی افزود: دشمنان نظام و انقلاب امید جوانان مان را هدف گرفته اند و آنها هجمه سنگینی را آغاز کرده اند تا فرزندان مان را نسبت به آینده ناامید کنند، در حالی که داشته ها و دستاوردهای ما آنقدر زیاد است که تبیین آن می تواند امید را در دل آنها زنده نگه دارد.

وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به برخی دستاوردهای دولت در حوزه های مختلف همچون سیاست خارجی، توسعه اقتصادی و پیشرفت های روز افزون در صنایع، به تفصیل دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را شرح داد و گفت: تببین و تشریح تمامی دستاوردهای دولت در گستره ملی و یا محلی می تواند برای مردم و جوانان امیدآفرین باشد.

وی افزود: به غیر از تبیین، همه باید کار و تلاش مجاهدانه و عالمانه داشته باشیم تا ایمان جوانان با دیدن خستگی ناپذیر بودن خدمتگذارانشان تقویت شود.

وزیر ارتباطات در خاتمه با اشاره به درخواست های مسوولان محلی در شهرستان کوه چنار برای رفع محرومیت زدایی این شهرستان گفت: در حوزه کاری وزارت ارتباطات هر کاری نیاز برای توسعه شبکه ارتباطی شهرستان نیاز باشد دریغ نمی کنیم.

وی به اتصال فیبر نوری شهر قائمیه و همچنین افزودن دکل برای رفع مشکلات موجود در شهرستان اشاره کرد و افزود: در شهرستان کوه چنار تنها سه روستا باقی مانده است که فاقد هر گونه دسترسی ارتباطی هستند و تلاش می کنیم که ظرف سه ماه آینده این سه روستا را نیز به شبکه ارتباطی پرسرعت و پایدار متصل کنیم.

در این جلسه فرماندار شهرستان کوه‌چنار، امام جمعه، همت حسنی شورای اسلامی شهر قائمیه و فریدون سیاوشی شورای نودان مشکلات شهرستان در حوزه‌های مختلف را تشریح و بیان کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز پنجشنبه ۲۰ مهر ابتدا با حضور در گلزار شهدای قائمیه با آرمان های امام و شهدا تجدید میثاق کرد.

وی در این سفر از جاده قائمیه به راهدار که قسمتی از محور شیراز بوشهر است بازدید کرد که فاز اول این محور به طول حدود دو کیلومتر تکمیل شده است.

محور قائمیه به راهدار ۱۷ کیلومتر است که حدود ۱۰ کیلومتر آن در شهرستان کوه‏چنار و مابقی در شهرستان کازرون قرار دارد.

دو مدرسه شهید امینی الیاس آباد و شهید رزمجویی در روستای مظفر آباد همزمان با سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره‌برداری رسید.

مدرسه سه کلاسه شهید امینی الیاس اباد با زیربنای ۳۸۰ متر مربع و و اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال و مدرسه سه کلاسه شهید رزمجویی مظفرآباد با زیربنای ۲۸۰ متر و اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

پیگیری تکمیل محور قائمیه به راهدار، اعتبار ساخت مجتمع اداری شهرستان، احداث پست برق منطقه‌ای، احداث طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری، نهضت ملی مسکن ، راههای بین باغات، پیگیری پروژه های عمرانی، بهداشتی، خدماتی، ورزشی و… در سفر هیئت دولت به استان و شهرستان انجام شد.

عکاس: حسین کیانیان، علیرضا فرهمند، حافظ حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا