آموزش و پرورشفرمانداری

جشنواره نذر کتاب در مدارس کوه چنار برگزارشد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کوه چنار به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی جشنواره نذر کتاب با حضور مسئولین ،فرهنگیان و دانش آموزان در مدارس کوه چنار و بصورت نمادین در دبیرستان شهید رحمن میرزایی برگزارشد.

امام جمعه شهرستان کوه چنار در این جشنواره گفت: انسان دو نیاز اساسی دارد یک نیاز جسمی و یک نیاز روحی که نیاز جسمی با نان و غدا و نیاز روحی با مطالعه تغذیه می شود.

حجت الاسلام و المسلمین شهیم گفت:آمار مطالعه در کشور ما پایین است که ما و شماها باید آنرا برطرف کنیم. امروز در کشور دو چیز رایگان است یکی نان یکی هم کتاب .همانقدر که به مساله نان توجه داریم به کتاب هم باید همینطور باشد .وی گفت:کتابخانه ها هزینه کتاب را پایین می آورد وبا پرداخت حق عضویت می‌توان کتاب های زیادی را مطالعه کند.

ایشان افزود:امروز الحمدالله در شهرستان در عضویت کتابخانه رشد داشته ایم اما باید تلاش کنیم و آمار مطالعه رابا کمک هم در شهرستان بالا ببریم.

سید محمود هاشمی فرماندارشهرستان کوه چنار در این جشنواره گفت:امروز مطالعه در کشور پایین است اگر بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را از همان سنین پایین شروع کنیم مطالعه بهتر خواهد شد و مربیان هفته ای یک بار برنامه ای برای مطالعه دانش آموزان در نظر بگیرند.

وی گفت:فرهنگ نذر کتاب می تواند به دوستان شما کمک کند تا بتواند مطالعه رابالا ببرد .مطالعه غذای روح شماست که با کتابخوانی و مطالعه افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا