اخبار ویژه

برگزاری کمیته برنامه ریزی شهرستان کوه‌چنار با هدف چگونگی اجرا و پیاده سازی سند آمایش استان وتدوین سند توسعه

به گزارش چنارنیوز، جلسه هم اندیشی در خصوص نحوه تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان کوه‌چنار براساس سند آمایش استان به ریاست هاشمی فرماندار و با حضور امام جمعه و همچنین دکتر برج سفیدی و مهندس پریوش کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، شورای اداری و جمعی از نخبگان و معتمدین در محل سالن اجتماعات فرمانداری کوه‌چنار برگزار شد.

در این نشست فرماندار کوه‌چنار با اشاره به اینکه : آمایش نوعی برنامه ریزی بلند مدت است که هدف آن سازماندهی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است اظهار داشت: امروزه یکی از شاخص ها و معیار های توسعه یافتگی، میزان انطباق برنامه های اجرائی هر کشور با مبانی و مطالعات آمایش می باشد.

وی داشتن راهبرد و برنامه پیشرفت همه جانبه را رکن قوی تحول و تعالی در کشور برشمرد و از مدیران ادارات خواست با نگاهی جدید و با هماهنگی با کارشناسان مربوطه گزارش و پیش نویس اولیه را ارائه کنند تا در بازه مشخص شده با همفکری کارشناسان سازمان مدیریت وبرنامه ریزی و بروزرسانی شرایط، سند نهایی با محوریت آینده نگری دقیق و مبتنی بر ترقی و تعالی شهرستان تهیه، تدوین، آماده و نهایی شود.

هاشمی با اشاره به اینکه شهرستان کوه‌چنار دارای پتانسیل های بالفعل و بالقوه زیادی می باشد ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن این سند شاهد این باشیم که طرح ها و برنامه های ما در بخش های اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی بتواند در مسیری قرار بگیرد که به توسعه سریع شهرستان و به صورت پایدار منجر شود.

فرماندار کوه‌چنار با بیان اینکه دولت سیاست و تمرکز خود را بر تکمیل طرح‌های نیمه تمام مصروف کرده است افزود: خوشبختانه نوع نگاه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، از سطح بودجه‌ای به نگاه متوازنِ برنامه‌ای ارتقا یافته و این نگاه حتما اثرات مثبت خود را به همراه خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه سند آمایش مهمترین سند توسعه‌ای کشور است گفت : تمامی فعالیت‌ها، جذب منابع، تدوین برنامه‌های کلان و خرد در همه حوزه‌ها باید در قالب و چارچوب این سند انجام گیرد.

وی با تأکید بر اینکه اجرای سند آمایش در شهرستان نیازمند عزم و فعالیت جدی تمامی دستگاهها است گفت: امور روزانه نباید مانع توجه به برنامه و سند آمایش شود.

حجت الاسلام شهیم امام جمعه شهرستان نیز در این جلسه سند توسعه شهرستان را کاری لازم و آینده نگرانه دانست و با اشاره به ظرفیت‌های مختلف شهرستان از جمله موقعیت جغرافیایی،کشاورزی،مذهبی ،گردشگری و… گفت باید از ظرفیت های موجود شهرستان بیشترین استفاده را جهت رشد و توسعه شهرستان برد.

کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز با اشاره به تصویب سند ملی آمایش سرزمین و سند آمایش استان ها در ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ در شورای عالی آمایش سرزمین اظهار داشت: از آنجا که سند مذکور در تمامی سطوح (ملی – استانی و شهرستانی) لازم الاجرا می باشد کلیه دستگاه های اجرایی می بایست نسبت به پیاده سازی آن در حیطه وظایف و اختیارات خود اقدام نمایند.

وی در ادامه در خصوص ضرورت تدوین و اجرایی نمودن مفاد سند تصریح کرد: برنامه ریزی یک فرآیند دائمی و ضروری است و نه یک فرآیند مقطعی و کوتاه؛ برنامه ریزی ها می بایست بر بستر سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی با هدف رسیدن از وضع موجود به وضع مطلوب حرکت نماید.

در ادامه حاضرین به بیان نقطه نظرات و پیشنهادها و دغدغه‌های موجود در شهرستان اشاره کردند.

لازم به ذکر است : صاحب نظران، نخبگان و فعالین بخش خصوصی می توانند به صورت مکتوب نقطه نظرات خود پیرامون سند توسعه شهرستان را تا اخر دیماه به فرمانداری اعلام نمایند.

بیشتر بخوانید: ۷۵۰ هزار مترمکعب آب در سازه‌های آبخیزداری کوه‌چنار ذخیره شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا