اخبار ویژهسیاسیکوه‌چنار

سفرهای شهرستانی استاندار فارس؛‌ آغاز از محروم‌ترین‌ها /مروری بر سفر استاندار به کوه‌چنار

محمد هادی ایمانیه تنها ۱۶ روز پس از تصدی مسئولیت استانداری فارس، تصمیم به آغاز سفرهای شهرستانی خود گرفت تا از نزدیک در جریان مشکلات و موانع توسعه این شهرستان‌ها قرار گیرد.

شهرستان‌های استان فارس پیش از این همزمان با سفر استانی دولت، میزبان نمایندگان ویژه رئیس‌جمهوری بودند که از نزدیک مسائل و مشکلات مناطق مختلف را به دولت منتقل کردند تا در تصمیم‌گیری‌ها برای آبادانی استان لحاظ شود.

استاندار فارس که بر این باور است ” استان فارس را به اشتباه منطقه ای برخوردار به شمار می‌آورند در حالی که این استان دارای محرومیت های زیادی است”، سفرهای شهرستانی خود را ۲۸ مهرماه آغاز کرد و تاکنون به شهرستان‌های کوه‌چنار، کازرون، ممسنی، رستم، قیروکارزین و خرامه سفر کرده است.

محروم‌ترین‌ها در گام نخست

ایمانیه در توییتی در پایان سفر به شهرستان خرامه تصریح کرد: سفرهای شهرستانی با محروم‌ترین‌ها شروع شده است. در راستای ارتباط مستقیم و در جریان قرار گرفتن مشکلات مردم، در ادامه‌ سفرهای شهرستانی به خرامه سفر کردم. مصوبه سفر ریاست جمهوری در خصوص تسریع انتقال آب سد درودزن به خرامه، بخش قابل توجهی از مشکلات مردم منطقه را رفع می‌کند.

این توییت استاندار فارس درباره سفرهای شهرستانی بیانگر عملی دیدگاه وی بود که قبلا گفته است: محرومین صاحبان اصلی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند.

شهرستان نوپا و محروم، سرآغاز سفرهای شهرستانی

استاندار فارس ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ در نخستین سفر شهرستانی خود پس از تصدی جایگاه مدیریت ارشد استان، مسائل و مشکلات شهرستان کوه‌چنار را از نزدیک بررسی کرد.

این شهرستان مهرماه ۱۳۹۸ با مصوبه هیات وزیران شکل گرفته است و شهرستانی نوپا و محروم محسوب می‌شود.

بازدید از روند اجرا محور دشت ارژن – تنگ ابوالحیات، نخستین برنامه این سفر یک روزه بود. استاندار فارس در جریان این بازدید به پیشرفت ۸۶ درصدی این پروژه اشاره‌کرد و افزود: بزرگراه دشت ارژن – تنگ ابوالحیات به طول ۲۱ کیلومتر در حال احداث است و در این مسیر دو تونل و ۵ پل وجود دارد.

به دستور ایمانیه، مقرر شد عملیات اجرایی این پروژه تا پایان دی ماه ۱۴۰۰ به پایان برسد.

آبرسانی به سه روستای کنده‌ای، دوسیران و باغستان ابوالحیات از دیگر مواردی بود که استاندار فارس پس از بازدید میدانی در خصوص آن تصمیم گرفت.

براساس دستور ایمانیه در جلسه شورای اداری شهرستان مقرر شد این سه پروژه تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

درخواست شهرداری نودان برای الحاق بخشی از زمین‌های محدوده این شهر نیز به تایید شورای اداری رسید.

استاندار فارس همچنین با الحاق ۹ هکتار از اراضی محدوده شهر نودان برای استفاده در طرح اقدام ملی مسکن موافقت کرد.

مشکلات تاسیسات و تجهیزات ناحیه صنعتی قائمیه از دیگر مواردی بود که ایمانیه به بررسی آن پرداخت و برنامه زمان بندی برای جا به جایی چاه آب و همچنین تامین برق و گاز در این ناحیه مشخص شد.

 استاندار فارس، تامین زمین برای ایجاد مجتمع اداری در این شهرستان را الزامی دانست و دستور داد تا دو ماه آینده جانمایی این مجتمع انجام شود تا هر یک از ادارات دولتی مکان مناسبی در اختیار داشته باشند.

 تعیین تکلیف محل دفن زباله برای شهرهای قائمیه، نودان و نورآباد طی یک ماه آینده، طراحی شبکه فاضلاب قائمیه، شبانه روزی شدن درمانگاه شهر نودان و برق رسانی به جاده شیراز-نودان از دیگر مصوبات جلسه شورای اداری در شهرستان کوه‌چنار بود.

ایمانیه ابراز امیدواری کرد با توجه به ظرفیت‌های موجود در این شهرستان شاهد توسعه روز افزون این منطقه در سایه همدلی مردم و مسئولان باشیم.

بیشتر بخوانید: معاون استاندار: بازگشایی مدارس فارس به فراهم بودن شرایط بستگی دارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا