سیاسیکازرونکوه‌چنار

آغاز پیشرفت‌های علمی در منطقه کازرون و کوه‌چنار

به گزارش چنارنیوز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستان‌های کازرون و کوه‌چنار، در دیدار دکتر فریدون عباسی دوانی نماینده این حوزه انتخابیه و رئیس کمیسیون انرژی مجلس با دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، توانمندی، استعداد و ظرفیت های منطقه کازرون و کوه‌چنار معرفی و تشریح شد و بر اهمیت توسعه علمی و استقرار صنایع نوین در این منطقه تاکید گردید.

نماینده کازرون و کوه‌چنار با اشاره به اینکه این منطقه در گذرگاه بوشهر، خوزستان و فارس قرار گرفته است، به اهمیت سرمایه گذاری در این منطقه و کمک به سایر استان‌های همجوار اشاره کرد.

در این جلسه دکتر ستاری نیز کازرون را به‌ عنوان یک شهر دانشگاهی معرفی و بر لزوم همکاری و حمایت از توسعه دانش بنیان کازرون تاکید کرد.

در این جلسه مقرر شد معاونت علمی ریاست جمهوری، مرکز نوآوری زیستی در دانشگاه آزاد کازرون و همچنین مرکز نوآوری انرژی در دانشگاه سلمان فارسی را تاسیس کند.

با راه‌اندازی این مراکز، زمینه اجرای طرح‌های زیستی بویژه در زمینه دارویی، پزشکی، بیوتکنولوژی، کشاورزی، سلامت، ساخت قطعات و تجهیزات صنایع نفت، گاز، برق، آب، انرژی های نو و پسماند در سطح منطقه مورد حمایت دولت قرار خواهد گرفت و شرایط بهتری جهت اشتغال فارغ التحصیلان و فعالیت علمی اساتید و دانشجویان ایجاد خواهد شد.

همچنین در این جلسه طرح پایلوت کشاورزی هسته ای در کازرون و کوه‌چنار بررسی و مقرر شد با مشارکت معاونت علمی ریاست جمهوری، بخش خصوصی و وزارت جهاد کشاورزی، این طرح به عنوان پروژه کلان ملی در سرفصل برنامه های معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گیرد.

پیش بینی می‌شود با اجرای این طرح های زیرساختی، منطقه کازرون و کوه‌چنار برای اولین‌بار در لیست مناطق برخوردار از تسهیلات و امکانات معاونت علمی ریاست جمهوری قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا