چند رسانه ایسیاسیکوه‌چنارگالری

گزارش تصویری/ بازدید نوبخت از بزرگراه دشت ارژن- ابوالحیات

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، عصر روز چهارشنبه هشتم مرداد پس از ورود به شیراز به صورت هوایی از بزرگراه دشت ارژن- ابوالحیات بازدید کرد.


به گزارش چنارنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمدباقر نوبخت  در حاشیه بازید از باند دوم بزرگراه دشت ارژن -قائمیه در جمع خبرنگاران، گفت: این پروژه به دلیل اتصال استان فارس به استان‌های بوشهر و خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

او این پروژه راهسازی را گلوگاهی و حساس ارزیابی و اضافه کرد: اکنون ٢٢ کیلومتر از این پروژه حدفاصل دشت ارژن و تنگه ابوالحیات در حال ساخت است که با قول مساعد دست اندرکاران، حداکثر تا پایان اسفند امسال آماده خواهد شد.

نوبخت با اشاره به اینکه تکمیل این پروژه را منجر به کاهش حدود ۴۵ دقیقه‌ای زمان سفر دانست و گفت: اجرا و بهره‌برداری از این پروژه به لحاظ سلامتی و ایمنی مسافران بسیار حائز اهمیت است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با یادآوری اینکه منابع مالی مورد نیاز این پروژه ١۴٠ میلیارد تومان برآورد و بخشی هم پرداخت شده است، گفت: طی توافق با استاندار فارس اگر این پروژه تا پایان اسفند آماده شود، کل اعتبار باقی مانده از تخصیص داده خواهد شد.

 استاندار فارس نیز گفت: این پروژه یک گلوگاه اساسی و مهم شامل دشت ارژن تا تنگه ابوالحیات به طول ٢٢ کیلومتر دارد که دارای مشکلاتی است و با بازدید معاون رئیس جمهوری، قول تامین اعتبار داده شد.

دکتر عنایت‌الله رحیمی افزود: در این محور شاهد مشکلات زیادی از جمله تصادفات دلخراش بودیم که امیدواریم با تکمیل این پروژه، شاهد رفع معضلات باشیم.

وی گفت: مسیر ۱۷ کیلومتری مصیری تا پل بریم نیز در بازدید معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرار گرفت و مشکلات این محور نیز با مساعدت و دستور ایشان رفع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا