اجتماعیفرمانداریهلال احمر

امداد رسانی سریع و به موقع در زمان حوادث غیرمترقبه ضرورتی انکارناپذیر است

به گزارش چنارنیوز، علی علیزاده فرماندار شهرستان کوه‌چنار در مانورسراسری زلزله و ایمنی که امروز در دبیرستان دخترانه شهید حسن طاهری برگزار شد، ضمن تشکر و قدردانی از عوامل برگزار کننده مانور زلزله، اظهار کرد: بهترین راه مقابله با این بحران‌های طبیعی حفظ آرامش و کنترل احساسات است که باعث می‌شود بهترین راهکار و راهبرد در مقابله با بلایای طبیعی را انجام دهیم.

وی گفت: این مانور با محوریت ایمنی در برابر زلزله در مدرسه و خانه، اطلاعات جامعی به مخاطبان مانور ارائه  می‌دهد که با فراگیری آن می‌توانند در مقابل زلزله احتمالی از آمادگی لازم برخوردار شوند.

علیزاده ترویج فرهنگ مقاوم ‌سازی ، افزایش ایمنی و کاهش خسارت ناشی از زلزله و ایجاد آمادگی برای واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله را از دیگر اهداف برگزاری رزمایش یادشده عنوان کرد.

فرماندار کوه‌چنار با بیان اینکه اجرای رزمایش زلزله و ایمنی از بسیاری حوادث جبران ناپذیر جلوگیری می کند، گفت: امداد رسانی سریع و به موقع در زمان حوادث غیرمترقبه ضرورتی انکارناپذیر است که باید همه مردم آموزش های لازم را فرا گیرند.

فرماندار شهرستان کوه‌چنار تصریح کرد :  این شهرستان بر روی گسل قراردارد و یکی ازشهرهای زلزله خیز استان است  و هرچند وقت چنین رزمایش هایی لازم و ضروری است چون در این زمینه آمادگی مردم برای مقابله با حوادث طبیعی نظیر زلزله بیشتر موثراست .

وی با تاکید براینکه چنین رزمایشی  فرصت  مناسبی برای تربیت امدادگران خانواده و اشاعه فرهنگ امداد و نجات است اظهار کرد : باید در تمامی شرایط آماده پذیرش واقعیت ها و مقابله با حوادث غیرمترقبه بود .

علیزاده تاکید کرد : آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه امداد و نجات لازمه جامعه است،  همه باید نسبت به فراگیری این آموزش‌ها اقدام کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوه چنار در حاشیه این مانور گفت: وقتی که چنین برنامه های خوبی در شهرستان درسطح مدارس اجرامی شود به یاد ابتدای آیه ۳آل عمران می افتم که می فرماید واعتصمو بحبل الله جمیعا ولا تفرقو که همه عوامل در اجرای یک برنامه همه با هم دست به دست هم می دهند و یک برنامه خوب و جامعی را به اجرا می گذارند.این وحدت رابه همه تیم آموزش و پرورش تزریق کرده ایم. و هیچ وقت هم به دنبال برنامه نمایشی نبوده ایم و این مانور یکی از بهترین برنامه هایی بود که توسط فرماندار در این مدرسه به اجرا گاشته شد.

امین غلامی گفت: وحدت و حساسیت و هماهنگی تمام دستگاه های اجرایی در اجرای این مانور نشان از هماهنگی و آمادگی ادارات اجرایی از جمله هلال احمر و تیم امداد و مسئولین اجرایی در این مانور رانشان می دهد که جا دارد از تمام دستگاه های اجرایی ، تیم امداد ، هلال احر ، مدیران ومسئولین شهرستان ، پرسنل اجرایی و آموزشی این آموزشگاه و کارشناسان اداره که در اجرای خوب این مانور نقش داشتند تقدیر و تشکر می کنم .

مدیر آموزشگاه شهید حسن طاهری خانم گشتاسبی هم از همه عوامل و دستگاه های اجرایی ، مسئولین ادارات شهرستان بخصوص فرماندار و مدیر آموزش و پرورش که این مدرسه رابرای اجرای مانور درنظر گرفته بوودند تقدیر و تشکر نمود .

دانش آموزان در این رزمایش  بلافاصله به فضای باز، حیاط مدرسه، زیرمیز، نیمکت، چارچوب درها و دیگر مناطق امن مدرسه پناه بردند و مجروحان فرضی زلزله نیز با همکاری گروه های امداد با استفاده از وسایل ایمنی به آمبولانس های مستقر در محوطه مدرسه منتقل شدند.

بیشتر بخوانید: دستگاههای اجرایی باید از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا