اجتماعیاخبار ویژهبخش هاکازرون

مردم قائمیه به این ۵ نفر رای بدهند!

با رسیدن به مهلت قانونی تبلیغات نامزدهای انتخاباتی شورای اسلامی شهر، تکلیف گمانه زنی هایی که دائما، نقل و نبات محافل شده تعیین می شود و افرادی که تصمیم خود را برای حضور، قطعی کرده اند به میدان می آیند.
تا چند روز آینده تکلیف صلاحیت ها و عدم صلاحیت ها مشخص می شود و در نیمه دوم اردیبهشت ماه، همه نامزدهای انتخاباتی، آنچه را که در فکر دارند، رو خواهند کرد تا مردم نیز با چشمی باز، سرنوشت چهارساله خود را به دستان آنها بسپارند.
با پیشرفت علم و توسعه فضای تفکر، مردم فهیم ما به درجه ای رسیده اند که به دور از تعصب، در مورد چنین مسائل مهمی بیشتر اندیشه کرده تا آن پنج نفری را انتخاب کنند که همه جوانب را در آن سنجیده باشند.
این پنج نفر کسانی باشند که ترکیب فعال سیاسی، حقوقدان، تخصص شهرسازی و عمران ، ایده پرداز فرهنگی، اقتصاددان، برنامه ریز و صاحبان زبان را در دل خود جای داده باشند؛ اگر هر عضو شورای شهر در یکی دو مورد قوی باشد، کار تمام است.
حال در نظر بگیرید که به جای “تخصص”، چیزهای دیگری مثل “تعصب”، “طایفه گرایی”، “باندبازی”، “لابی گری” و “حق امتیاز” قرار بگیرد، آن موقع تکلیف چیست؟ آیا می توان سال ۱۴۰۰ را سالی روشن برای شهرمان در نظر بگیریم؟
کلید چراغ “پیشرفت” در دست خودمان است، کاری کنیم که در شب ۲۹ اردیبهشت، هم در مقابل وجدان خودمان و هم در مقابل خدای مهربان آسوده باشیم نه اینکه پس از گذشت ۴ سال بگوییم: خودم کردم که لعنت بر خودم باد.
یاداشت: جلال ایزدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا