چند رسانه ایسیاسیکازرون

۵۶۰ میلیارد ریال به تکمیل طرح های نیمه تمام کازرون اختصاص یافت

فرماندار شهرستان کازرون گفت: ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار در سال ۹۸ برای تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام این شهرستان اختصاص یافته که در مقایسه با سال های پیشین رقم قابل توجهی است.


به گزارش چنارنیوز، داریوش دهقان، سه شنبه در نشست خبری افزود: این اعتبارات از محل سه منبع شامل، سه درصد درآمد نفت و گاز، تملک دارایی های سرمایه ای استانی و توازن منطقه ای تخصیص یافته است.

وی بیان داشت: هم اینک چندین طرح ورزشی شهری و روستایی نیز با صرف اعتباری بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال در این شهرستان آماده بهره برداری است که به تدریج افتتاح خواهد شد.

دهقان ادامه داد: همچنین در صورت تحویل زمین مورد نیاز از سوی اداره راه و شهرسازی شهرستان کازرون، به زودی عملیات ساخت خانه جوان این شهرستان نیز با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال آغاز و در مدت ۶ ماه آماده بهره برداری خواهد شد.

او گفت: در حال حاضر، اجرای طرح روشنایی از روستای بورنجان تا راهدارخانه اداره راه و شهرسازی در محور جدید کازرون به شیراز به مناقصه گذاشته شده است و به زودی این پروژه هم اجرایی می‌شود.

فرماندار شهرستان کازرون، با تاکید بر حفظ همدلی و تلاش مسئولان برای پیشرفت و آبادانی این منطقه، اظهار داشت: امروز عملکرد مسئولان این شهرستان قابل قبول است اما اگر عملکرد مسئولی مورد تأیید نباشد ناگزیریم با او خداحافظی می‌کنیم.

تکمیل تصفیه خانه کازرون در گرو ۵۰ میلیارد ریال اعتبار رئیس اداره آبفای شهرستان کازرون هم در این نشست، گفت: تکمیل تصفیه خانه این شهرستان که ۲۵ سال قبل (سال ۷۳) عملیات ساخت آن آغاز شد هم اکنون در گرو تأمین ۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

عباس صمیمی افزود: این میزان اعتبار اختصاص داده شده اما هنوز به این اداره پرداخت نشده است و در صورت تأمین آن، این پروژه تا پایان سال ۹۸ آماده بهره برداری است.

به گفته وی، این تصفیه خانه قادر است ۲۰۰ لتیر آب را در ثانیه تصفیه کند و در اختیار حوزه صنعت و کشاورزی این شهرستان قرار دهد.

کُند شدن روند احداث بیمارستان کازرون به دلیل نامشخص بودن متولی ساخت رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کازرون نیز در این جلسه در مورد علت توقف عملیات ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی پردیس کازرون که هم اینک حدود ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بیان کرد: مسئولیت ساخت این مرکز درمانی در ابتدا با اداره راه و شهرسازی بود اما پس از مدتی، امور مربوط به احداث آن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محول و بعد از چندی از نو اعلام شد که قرار است در آینده ادامه ساخت این طرح به راه و شهرسازی واگذار شود.

محمدرضا نکویی بخش، ادامه داد: تغییرات یاد شده موجب کند شدن روند عملیات ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی پردیس کازرون شده است.

وی، در مورد توقف ۱۵ کیلومتر از عملیات چهار خطه شدن محور کازرون – بالاده نیز گفت: علت معطل ماندن این پروژه، تغییر مسیری بود که در نقشه ابتدایی داده شد اما در حال حاضر ادامه این کار برای تعیین پیمانکار آن به مناقصه گذاشته شده و به زودی عملیات احداث آن اجرایی خواهد شد.

بخشداران ۶ بخش شهرستان کازرون شامل، کنارتخته و کمارج، خشت، نودان، مرکزی، جره و بالاده و بخش چنارشاهیجان به مرکزیت قائمیه در این نشست حضور داشتند.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

منبع/ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا