اجتماعیحوادث و انتظامی

کلاهبرداری ۲ هزار میلیاردی از شهروندان

فرمانده انتظامی استان از دستگیری ۲ برادر خبر داد که با شگرد فروش خودروهای لوکس، ۲ هزار میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.

سردار رهام بخش حبیبی بیان کرد: در پی ارجاع چند فقره پرونده به پلیس شهرستان کوهچنار با مضمون اینکه فردی کلاهبردار با سوء استفاده از اعتماد کاربران، اقدام به کلاهبرداری ۲ هزار میلیارد ریالی از شاکیان کرده و توانسته این مبلغ را با عنوان ثبت نام بابت خرید خودروهای لوکس زیر قیمت بازار اخذ کند.

وی افزود: ماموران انتظامی در بررسی های اولیه و تحقیق از شکات مطلع شدند که کلاهبردارن پس از تاسیس و ایجاد نمایشگاه خودرو در یکی از روستاهای کوه چنار اعتماد مالباختگان را با مطرح کردن قیمت اغوا کننده جلب و سپس اقدام به ثبت نام خودرو برای آنان می نمودند ولی پس از چند ماه به بهانه های مختلف هیچ خودرویی به آنان واگذار نمی کردند.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: کارآگاهان تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی و شگردهای خاص پلیسی موفق شدند در این خصوص ۲ نفر کلاهبردار که برادر هم بودند را شناسایی و آنان را دستگیر کنند.

سردار “حبیبی” با بیان اینکه متهمین پس از اقرار به کلاهبرداری ۲ هزار میلیارد ریالی از شهروندان، پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند، گفت: شهروندان هنگام مراجعه به سایت های آگهی محور و همچنین نمایشگاه های خودرو به تبلیغات فریبانه برخی از افراد کلاهبرداران اعتماد نکنند.

وی گفت: اعتماد بی جا به افراد بدون داشتن شناخت کافی و تحت تاثیر قرار گرفتن تبلیغات اغواکننده آنها، ناآشنایی با روال قانونی خرید و فروش کالا از طریق سایت های مجازی و همچنین مراجعه حضوری به نمایشگاه ها از جمله دلایل به دام افتادن افراد است.

فرمانده انتظامی استان از شهروندان خواست به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی تا قبل از زمان رویت کالا یا دریافت خدمات، وجه الزم را به حساب اشخاص واریز نکنید و در صورت مشکوک شدن به موضوع مراتب را از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده تا اقدامات قانونی در این خصوص صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا