اخبار ویژهبخش هاکازرونگردشگریمحیط زیست

اولویت جلوگیری از تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی باید پیشگیری باشد

به گزارش چنارنیوز، فرماندار کازرون گفت: اولویت برای جلوگیری از تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی باید پیشگیری باشد و با اقدام به موقع راحت‌تر و با هزینه کمتر می‌توان از این تخلفات جلوگیری کرد.

سید کمال علوی در جلسه شورای پیشگیری از تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان کازرون که با حضور ریاست دادگستری، دادستان و دیگر مسوولان عصرامروز در فرمانداری شهرستان کازرون برگزار شد، با اشاره به ولادت حضرت زینب و روز پرستار اظهار داشت یکی از دغدغه‌های مهم که در کل کشور و همچنین شهرستان کازرون مطرح است، جلوگیری از زمین‌خواری، کوه‌خواری، جنگل‌خواری، رودخانه‌خواری و غیره است .

فرماندار شهرستان کازرون با بیان اینکه برای پیشگیری از تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان باید دستگاه‌ها با هم همکاری داشته باشد گفت: تاخیر در اجرای برخی احکام و جلوگیری از تخلفات هزینه اثر رفع آن را زیاد می‌کند .

وی با تاکید بر اینکه اقدام برای پیشگیری از تخلفات باید سریع و به‌موقع باشد افزود: اولویت برای جلوگیری از تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی باید پیشگیری باشد و با اقدام به موقع راحت‌تر و با هزینه کمتر می‌توان از این تخلفات جلوگیری کرد.

علوی با اشاره به چاه های غیرمجاز از اقدام دستگاه های مربوطه گلایه کرد و گفت اگر روز اول یک زمین تبدیل به باغ یا صیفی می‌شود دستگاه های مربوطه اقدام به بررسی کنند امروز مشکلات به راحتی قابل حل بود .

فرماندار کازرون تصویب مکان برای جابجایی روستای شهر زنجان خبر داد و افزود: پس از جلسات متعدد برای جابجایی روستای شهرنجان، منطقه نزدیک پل‌آبگینه نقطه‌ای در نظر گرفته شده است .

وی در ادامه گفت: طی مکاتبه با مدیر کل بحران استان دستگاه‌ها مکلف به جابجایی می‌شوند.

علوی از اداره منابع طبیعی خواست تا بحث ممیزی مراتع را در دستور کار قرار دهد و از تخریب و آسیب به مراتع شهرستان جلوگیری شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا