محیط زیست

پروژه تغذیه مصنوعی سمغان در طرح جهش تولید قرار گرفت

به گزارش چنارنیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوه‌چنار، علی علیزاده طی بازدید و پیگیری اجرای طرح تغذیه مصنوعی سمغان با حضو کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، معاون فرمانداری، بخشدار کوهمره و مسوول جهاد کشاورزی کوهمره با بیان اینکه آبخیزداری یکی از راه‌های مؤثر درحفاظت از منابع آب و خاک است و می‌تواند به عنوان زیر بنای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال مورد توجه برنامه‌های توسعه‌ای شهرستان قرار گیرد اظهارداشت: اجرای این طرح‌ علاوه بر رونق بخش کشاورزی و باغداری، در افزایش ذخیره آب، تقویت سفره‌های زیرزمینی و کاهش سرعت سیلاب و کنترل دبی آب رودخانه، قنات و چشمه‌ها تاثیر گذار است.

وی بر فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی جامعه در خصوص اهمیت و جایگاه اجرای طرح‌های آبخیزداری در راستای توسعه پایدار در حوزه‌های مختلف به‌ خصوص کشاورزی و باغداری اشاره و تاکید کرد.

فرماندار کوه‌چنار افزود: با مدیریت صحیح آب و همچنین افزایش مشارکت مردم در اجرای طرح‌های آبخیزداری ،می‌توان به توسعه بخش کشاورزی کمک کرد.

علیزاده تصریح کرد: توسعه منطقه ، تقویت، پایدارسازی و تداوم آبدهی چشمه‌ها در راستای ایجاد اشتغال و بهبود استمرار تولید کشاورزی و عرصه‌های طبیعی و بهبود معیشت آبخیزنشینان منطقه از مهمترین اهداف احداث طرح‌های آبخیزداری و آبخان داری است.

فرماندار کوه‌چنار با بیان اینکه طرح تغذیه مصنوعی سمغان از نوع خاکی – سرریز سنگ و سیمان با اعتبار ی بالغ بر ۷۵۰ میلیون تومان است افزود: حجم آبگیری این طرح ۱۰۰هزار متر مکعب با ارتفاع تاج ۵ متر ودبی۶ مترمکعب بر ثانیه است.

وی ادامه داد: تعداد چاههای بهره مند از این طرح ۷۵ حلقه و میزان اراضی زراعی و باغی زیر کشت ۸۰۰ هکتار است که میزان اشتغال ۱۵۰ خانوار را در پی خواهد داشت.

علیزاده ضمن ابراز رضایت و تقدیر و تشکر از جناب آقای دکتر نوروزی ریاست سازمان برنامه و بودجه فارس و دیگر مسوولان دلسوز از قرار دادن این پروژه مهم در طرح جهش تولید خبرداد و گفت: این نوید را می‌دهیم در آینده شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا