اخبار ویژهکازرونکروناکوه‌چنار

آمار مبتلایان به کرونا در کوه‌چنار به ۱۱۳ و کازرون به ۴۷۶ نفر رسید

به گزارش چنارنیوز، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه شاهد افزایش روزانه مبتلایان به کروناویروس در فارس هستیم گفت: تعداد مبتلایان به کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع تاکنون، به ۱۶ هزار و ۶۵۸ نفر رسید.

دکتر «عبدالرسول با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تفکیک شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع ۱۶ هزار و ۶۵۸ مورد شناسایی شده، کازرون ۴۷۶ مورد، ممسنی ۲۱۱ مورد؛ کوه‌چنار ۱۱۳ مورد؛ رستم ۱۰۳ مورد است.

آمار بهبود یافتگان مراکز درمانی و ایزوله خانگی در استان نیز ۱۲ هزار و ۸۵۹ نفر است که متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد فوتی در استان بر اثر ابتلا به کروناویروس گزارش شده که آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری در فارس به ۱۸۷ نفر رسید.

هم اکنون ۵۷۹ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بخش های مختلف بیمارستان های سطح استان بستری هستند و علاوه بر این تعداد، ۶۱ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه به سر می برند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با توصیه به رعایت دستورات بهداشتی برای پیشگیری از کروناویروس تاکید کرد: ویروس کرونا در فارس به شدت در حال گسترش است و شدت سرایت آن هم روز به روز افزایش پیدا می کند، همین عامل استان را به وضعیت نگران کننده رسانده و در آستانه وضعیت قرمز قرار داده است.

مردم استان آگاه باشند، در حال حاضر تست اصلی تشخیص کروناویروس، آزمایش pcr یا همان نمونه گیری از گلو و بینی است و آزمایش های سرولوژی( (iggو (igm) فاقد ارزش تشخیصی کروناویروس است.

مردم لازم است با استفاده از ماسک در هنگام خروج از خانه، پرهیز از ترددهای غیرضروری و رعایت بهداشت فردی، از ابتلا به بیماری کووید۱۹ پیشگیری کنند تا روزهای خوبی را برای خود، خانواده و جامعه رقم بزنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا