اخبار ویژهبخش هاکازرون

شورای شهر جدید دنبال کفش آهنی باشند

با تبریک به کاندیداهای پیروز و نیز عرض خدا قوت به بقیه مؤثران این حضور با شکوه و زیبا، چند نکته پیشنهادی خطاب یه این عزیزان عرض می‌کنیم .

با اعلام رسمی نام اعضای منتخب و تائید آن توسط نهادهای ذی‌ربط، فصل جدیدی در شورای پنجم شهر قائمیه کلید خواهد خورد

اهمیت کار شورای اسلامی شهر در پیشرفت و آبادانی محیط شهری، رفع مشکلات زیرساختی و توسعه عمرانی و… اهمیت زیادی دارد و با توجه به مسائل فرهنگی و رشد شهر، رفع نیاز مردم در این حوزه اهمیت بسزایی دارد که باید به صورت ویژه موردتوجه اعضای شورای اسلامی شهر قرار گیرد.

حضور شوراها صرفا درراستای ساماندهی امورات شهرداریها و انتخاب شهردارنیست بلکه مدیریت شهری که خود یکی از پیچیده ترین مدیریت ها برشمرده می شود از وظایف شورای شهر است

شهرداری ها در مقوله هایی چون فرهنگ ، آموزش ، نظم و امنیت ، بهداشت ، سلامت ، کار و اشتغال ، بازار و خدمات وسایر موارد مشابه مقوله های بسیار مهم کمترین نقش را هم درایجاد و یا کنترل آنها ندارند واین ناشی از همان نبود مدیریت واحد شهری درکشور است .بااین حال درقانون آمده است که پرکردن این خلا از وظایف شوراهای اسلامی شهرهاست و دراین خصوص شوراها وظیفه نظارتی، برنامه ریزی و مطالبه گری دارند .

پس هرچه زودتر از هیجانات دوره رقابت انتخاباتی به سرعت باید عبور کرد و به فضای جدی و سخت اداره شهر برگشت و بیش از همه بر آنهاست که شهر را از این وضعیت احساسی عبور دهند و مسیر برنامه ریزی ترقی شهررا فوراً ریل گذاری کنند.

 

 همه اعضا شورا از مخالفان و موافقان انتخاب شده، باید دست در دست هم این شهر را در مسیر آرمان‌هایش بسازند؛ کار زمین مانده زیاد است و ابتدا باید “داشته ها” و “نداشته ها” را شناسایی کرد؛ داشته ها را “نگهداری” و نداشته ها را “رشد” داد؛ نه اینکه پس از گذشت چهارسال ببنیم آنچه را همیشه به آن افتخار می کردیم را هم از دست دادیم.

ارتقای شهر به جایگاه خود بیشتر از آنکه “هزینه” داشته باشد نیازمند “صبر و تلاش” است؛ یک مشکل یک روزه به وجود نیامده که بخواهد یک روزه حل شود پس آنهایی که می خواهند همه مشکلات شهرقائمیه را فوری حل کنند راستگو نیستند.

مهمترین مسئله ای که طی سالیان گذشته دامن گیر شهرهای کوچک بوده “نبود پول” است، البته  نقش خود را به شکل قابل توجهی ایفا کرده تا شهرها را با هزار و یک مشکل روبرو کند.

اگر شورای شهر جدید بخواهند دست روی دست بگذارند و منتظر نزول آسمانی باشند، همان بهتر که در خانه بمانند و رویاهای خود را نقاشی کنند؛ آینده شهر، شوخی بردار نیست که فکر کنند هرچه پیش آید خوش آید.

فکر اقتصادی زمانی می تواند نجات دهنده اقتصاد شهر و شهرداری باشد که عملیاتی شود نه اینکه ۱۰۰ کاغذ را سیاه کرده که فقط در کلان شهر تهران قابلیت اجرایی دارد؛ ضمنا فکر “کسب درآمد از جیب مردم” را از سرتان بیرون کنید که سال “خشک” است.

 

ازهمین حالا به دنبال «کفش آهنی» باشید چرا که در آغاز مسوولیت، باید “مسیر قائمیه به تهران” را تبدیل کنید به مسیر “آشپزخانه تا حیاط”، آن قدر در این مسیر حرکت کنید که بتوانید جوابگوی نیازهای این مردم باشید.

به هر حال، ترکیب پیشکسوت و جوان، زن و مرد، فعال سیاسی و اجتماعی، متخصص و برنامه ریز در شورا وجود دارد؛ اگر می خواهیم در سال ۱۴۰۰ به افقی روشن برسیم همین حالا تصمیم بگیریم.

یادداشت:جلال ایزدی/ایمان احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا