کوه‌چنار

محفل ادبی پگاه کوه چنار فعالیت خود را آغاز کرد

با هدف ایجاد انگیزه نسبت به شعر و ادبیات فارسی و مشارکت‌های مردمی محفل ادبی پگاه به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوه چنار و با دبیری آقای مسعود هوشمندی(با تخلص هیاهو) از فرهیختگان بنام کوه چنار فعالیت خود را آغاز کرد.


به گزارش چنارنیوز، مشایخی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی کوهچنار گفت: با توجه به رسالت کتابخانه‌های عمومی در جامعه و تبدیل شدن کتابخانه‌های عمومی به پایگاه‌های فرهنگی، اجتماعی؛ محفل ادبی پگاه در کتابخانه عمومی شهید مطهری قائمیه تشکیل شد و آغاز به کار کرد.

حسین مشایخی، گفت : کتابخانه‌های عمومی نهاد‌های اجتماعی هستند که آمیزه‌ای از نقش‌های آموزشی و پژوهشی، سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت را در خود جای داده و امکان رشد اندیشه و شکوفایی استعداد‌ها و باروری ذهن خلاق انسان‌های پویا و جستجوگر را فراهم می‌کنند و یکی از مهمترین ارکان تحولات فرهنگی به شمار می‌آید.

او گفت: تشکیل محفل‌های ادبی با در نظر گرفتن مواردی، چون شناسایی استعداد‌های ارزشمند، رشد قابلیت‌های ادبی، تقویت جریان شعر و ادبیات متعهد، سامان دهی خواسته‌های مخاطبان به ویژه علاقه‌ مندان شعر و ادب راهکاری است تا همواره کتابخانه‌ها ظرفیت‌های خود را بروز دهند و پایگاه ادبی شوند.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی کوهچنار افزود: در این راستا پیرو دستور العمل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور تشکیل و تقویت محفل‌های ادبی اعم از برگزاری جلسات شعرخوانی و نقد آثار اعضاء، برگزاری عصر شعر ، کارگاه‌های آموزشی، جلسات نقد کتاب، سیر‌های مطالعاتی و گرامیداشت شاعران و نویسندگان بومی و… و ترویج آن در ارتقای مطالعه، محفل‌ ادبی پگاه در کتابخانه‌های عمومی شهید مطهری تشکیل و آغاز به کار می‌کند.

مشایخی افزود: با توجه به اهمیت و ضرورت فعالیت این محفل‌ها در جذب مخاطبان علاقه مند، مسعود هوشمندی، از فعالین فرهنگی و پیشکسوت حوزه ادبیات شهرستان به عنوان دبیر محفل ادبی پگاه تعیین گردید و از همین رسانه از تمامی فعالین و علاقمندان این حوزه دعوت می نماییم در شکل گیری و برگزاری این محفل در روزهای دوشنبه ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۷:۳۰وی را همراهی کنند.

بیشتر بخوانید: بازدید شورای شهرستان به همراه رئیس بنیاد مسکن و رئیس آبفا از روستای سمغان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا