هلال احمر

آغاز بیست و دومین طرح ملی خدمات بشر دوستانه هلال‌احمر در کوه‌چنار

بیست و دومین طرح ملی خدمات بشر دوستانه به مسافرین نوروزی و شروع فعالیت پست ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر شهرستان کوه‌چنار با حضور مسئولان در جاده قائمیه به ابوالحیات جنب کارخانه یخ ورودی شهر نودان افتتاح شد.

فرماندار شهرستان کوه‌چنار در گفتگو با خبرنگار چنارنیوز گفت: جمعیت هلال احمر در جهت ایفای بخشی از رسالت و مسئولیت بشردوستانه خود در بین اقشار مختلف جامعه به‌ویژه جوانان به منظور افزایش روحیه امید و نشاط اجتماعی و تامین سفری سالم و ایمن، افزایش تاب‌آوری و بهبود در سبک زیست و فرهنگ تعامل اجتماعی، با توجه به شرایط ناپایدار کرونا، محدودیت‌های مشروط و پیش‌بینی موج گسترده و حجم وسیع مسافرت‌های نوروزی و نیز لزوم آمادگی خدمت‌رسانی، بیست و دومین دوره طرح ملی خدمات بشردوستانه اعضای جوانان هلال‌احمر  را  برای مسافران نوروزی اجرا می‌کند.

او با بیان اینکه به منظور تحقق این موارد بیان شده، واحد جوانان هلال‌احمر کوه‌چنار اقدام به راه‌اندازی پست ثابت و اکیپ سیار تا ۱۳ فروردین‌ماه امسال کرده است، افزود: این پست و تیم‌های سیار، خدمات بشردوستانه و ارائه کمک‌های اولیه امدادی و آموزش‌های همگانی هلال‌احمر را با رویکرد ایمنی و سلامت مسافران به ویژه پیشگیری و کاهش آسیب‌پذیری کودکان، در مقاصد گردشگری، ارائه می‌کنند.

علیزاده با تشکر از موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان و اعضای این جمعیت، هدف از این طرح را مشارکت اعضا در فعالیت‌های بشردوستانه و نهادینه کردن حُسن مسئولیت‌پذیری اجتماعی، ارتقای ایمنی و سلامت هم‌نوعان و هم‌وطنان در سفر‌های نوروزی و نیز تامین نشاط جمعی بیان کرد.

در این آیین همچنین فرماندار و شورای اداری شهرستان کوه‌چنار به پویش ملی بهرفت پیوستند و با امضای میثاق‌نامه این طرح مورد استقبال قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: تشریح عملکرد یک ساله نیرو انتظامی کوهچنار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا