بخش هادیگرکازرون

ادامه پیگیری مشکل اسکان دامداران مجاور خط انتقال گاز منطقه ۵ شهر قائمیه

به گزارش چنارنیوز در ادامه پیگیری مشکل اسکان دامداران مجاور خط لوله انتقال گاز منطقه ۵ شهر قائمیه جلسه ای با حضور بخشدار چنارشاهیجان، مسوول حریم خط انتقال گاز منطقه ۵ کشور، رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، شهردار، شورای شهر و دیگر مسوولان برگزار گردید.
اسکندرمعصومی بخشدار چنارشاهیجان با اشاره به بند ۲۰ ماده ۵۵ که تجمع و اسکان دامداران در مجاورت منازل مسکونی که بر بهداشت عمومی تاثیر دارد ممنوع است افزود: با عنایت به رویه دولت تدبیر و امید در خدمت رسانی به مردم عزیز خصوصا عشایر،روستائیان و دامداران زحمتکش،برآن شدیم تا نسبت به ساماندهی این عزیزان در مجرای قانونی عمل کنیم و مشکل اسکان این عزیزان را حل کنیم.
کاووس صالحی مسوول حریم خط انتقال گاز منطقه ۵ کشور با بیان اینکه دامداران مجاور این خط انتقال گاز ۵۶ اینچی که فشار آن هزاربرابر گاز خانگی است و احتمال بروز خطر زیادی وجود دارد گفت: حریم اختصاصی قانونی ۲۵۰ متر از خط لوله انتقال گاز است که برای جلوگیری از هرگونه خطری باید توسط دامداران رعایت شود.
 
در ادامه با بحث و تبادل نظر مقرر گردید پیشنهاد انتقال مرتع  و واگزاری اراضی ملی  و خرید مستثنیات توسط نماینده دامداران دنبال گردد و تا ظرف بیست روز نتیجه به بخشداری گزارش داده شود که در پایان همه حاضران از محل فعلی اسکان دامداران بازدید میدانی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا