اجتماعیاخبار ویژهبخش هاکازرون

اگر کسی بخواهد به اعتماد مردم لطمه بزند برخورد قاطع خواهیم کرد

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: اگر کسی بخواهد در انتخابات به اعتماد مردم لطمه بزند و آن را مخدوش کند ما با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

به گزارش “چنارنیوز”، پیش از ظهر امروز طی آیینی ساختمان جدید دادگستری بخش چنارشاهیجان و کوهمره نودان با حضور علی القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان فارس و ائمه جمعه کازرون و قائمیه و دیگر مسوولان و اقشار مختلف مردم برگزار گردید

رئیس‌کل دادگستری استان فارس در این آیین با بیان اینکه یکی از راه های توسعه هر شهرستان و بخش توسعه زیرساخت های فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و قضایی است گفت: با توجه به قدمت طولانی و جمعیت زیاد بخش چنارشاهیجان ضرورت داشت که دادگاه مستقل و مجزا و تشکیلات قضایی متناسب با این حوزه راه اندازی شود.

علی القاصی مهر با اشاره به آسیب های اجتماعی مثل طلاق و اعتیاد و ناهنجاری های اخلاقی که شوربختانه در کشور رو به افزایش استت تصریح کرد: برای پیشگیری و جلوگیری از گسترش این نوع آسیب های اجتماعی توسعه نهادهای فرهنگی و همکاری مردم لازم و ضروریی است.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: آنچه در انتخابات رئیس جمهوری و شوراهای شهر و روستا مهم است حضور حداکثری مردم است و با ایجاد انگیزه و فضای سالم و رقابتی به این مهم کمک کنیم.

رئیس‌کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه مجموعه قضایی به دقت انتخابات را رصد خواهد کرد تصریح کرد: اگر کسی بخواهد به اعتماد مردم لطمه ای بزند و انتخابات سالم را مخدوش کند ما با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

همچنین در ادامه این مراسم حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون با تبریک مبعث رسول اکرم (ص) گفت: با وجود مشکلات ساختمان دادگستری با همت مسوولان و مردم تکمیل و به بهره برداری رسید و اظهار امیدواری کرد که ورودی پرونده ها به این دادگستری هر روز کمتر شود.

وی بحث پیشگیری از وقوع جرم را وظیفه همه دانست و اظهار داشت: در این زمینه باید یک کار انقلابی صورت گیرد وبا عواملی که باعث ازدیاد وقوع جرم و جنایت اجتماعی می شود مبارزه شود.

امام جمعه کازرون تصریح کرد: راه حل اساسی از پیشگیری از وقوع جرم کار فرهنگی و اعتقادی است که اگر مردم خداترس و با تقوی باشند خود به خود وقوع جرم و جنایت کمتر خواهد شد

.

خرسند روحیه سعه صدر و ریش سفیدی را در کاهش پرونده های ورودی به دادگاه بسیار موثر دانست و اظهار داشت: تقویت این روحیه و کارهای فرهنگی زمینه کاهش ورودی پرونده ها را به دادگستری فراهم خواهد کرد.

تورج دالکی رئیس دادگستری بخش چنارشاهیجان هم با بیان اینکه ساختمان دادگستری با زیربنای ۲ هزار متر و اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال ساخته شده است افزود: زمین دادگستری اهدایی توسط خیرین علی آرندی و قاسم آرندی است که در سه طبقه پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا