اجتماعی

طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان انجام می شود

به گزارش چنارنیوز روابط عمومی اداره آموزش و پرورش قائمیه طرح سنجش نوآموزان ورود به مقطع ابتدایی از تیر ماه آغاز می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش قائمیه با توجه به اهمیت طرح سنجش نوآموزان گفت: نوآموزان جهت ورود به پایه اول و شناسایی ، انتخاب و ورود به مدارس عادی و استثنایی لازم است جهت انجام سنجش ثبت نام و طبق نوبت مورد سنجش قرار بگیرند.

سید قاسم تقوی با توجه به آمار نوآموزان شرکت کننده در طرح سنجش گفت: امسال پیش‌بینی می‌کنیم نزدیک به ۸۵۰ نوآموز بدو ورود به دبستان داشته باشیم که برای سنجش اینها یک پایگاه با ۵نیروی انسانی آماده شده و با وزارت بهداشت هم هماهنگ شدیم تا از خدمات پزشکان استفاده کنیم.

تقوی ادامه داد: طرح سنجش برای کودکان ۶ سال انجام خواهد شد و آنها از اول تیرماه ماه همزمان با زمان آغاز ثبت‌نام برای دریافت نوبت، به مدارس مراجعه می‌کنند و سپس در زمان تعیین شده به پایگاه‌ها مراجعه می‌کنند.

رئیس اداره آموزش وپرورش قایمیه گفت: نوآموزان پیش دبستانی از مرکز پیش دبستانی خود نوبت دریافت و به پایگاه‌ها هدایت می‌شوند.

تقوی گفت: مدیران مدارس ابتدایی و مراکز پیش دبستانی موظفند هم زمان با ثبت نام نوآموزان در سامانه سنا، نسبت به نوبت‌گیری در سامانه سنجش اقدام و گزارش آن را در اختیار والدین قرار دهند.

سید قاسم تجقوی گفت: ارزیابی‌ها در پایگاه های سنجش شامل بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی – حرکتی، اندازه گیری توده بدنی BMI، بهداشت دهان و دندان، بیماری‌های جلدی (پوست و مو)، بیماری‌های نیازمند مراقبت ویژه و سابقه بیماری در خانواده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا