کوه‌چنار

پیگیری مسائل آب شرب شهرستان و خط لوله سلمان فارسی و تاکید بر حل مشکل آب کنده‌ای و دوسیران

به گزارش چنارنیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری کوه‌چنار، علی علیزاده فرماندار کوه‌چنار روز دوشنبه ۳۰ تیر به همراه رئیس آبفای شهرستان و همچنین رئیس آبفای نودان با مدیرکل آبفای استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

علی علیزاده در این دیدار ضمن بررسی مشکل آب شرب شهرستان کوه‌چنار با تاکید بر اهمیت آب شرب افزود: محور توسعه پایدار، بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب می باشد.

وی تامین آب شرب را جزو اولویت های مهم و اساسی دانست و افزود: تهیه و تامین آب آشامیدنی سالم در کوه‌چنار، ارتقاء سلامت مردم شریف شهرستان را به همراه دارد که بایستی با همکاری و تعامل نهادها و ادارات ذیربط، این شهرستان از آب شرب با کیفیت خیلی مطلوب بهره مند گردند.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوه‌چنار فرهنگ‌سازی عمومی برای صرفه‌جویی در آب را ضروری دانست و تاکید کرد: باید در مصرف آب مدیریتی جدی صورت گیرد.

علی علیزاده ادامه داد: یکی از بزرگترین مشکل مصرف آب در سطح روستاهای این شهرستان آبیاری درختان با آب شرب عنوان کرد و گفت: مردم باید از مصرف آب شرب به درختان خودداری کنند.

وی ادامه داد: آبفا در این زمینه مدیریت بیشتری انجام دهد تا در تابستان با مشکل عدیده آب مواجه نشویم.

در این دیدار فرماندار کوه‌چنار دغدغه‌های موجود در ارتباط با مشکلات آب شهرستان مطرح و بر حل این مشکلات تأکید کرد و در پایان مقرر شد:

  • از صندوق توسعه ملی برای طرح آبرسانی کنده‌ای و دوسیران و تنگ شیب تامین اعتبار شود.
  • در راستای اقدامات کوتاه مدت مقرر گردید جهت تسریع در خدمات رسانی یک تانکر آبرسانی جدید جهت کمک آبرسانی سیار به روستای کنده‌ای اضافه ‌شود.
  • به منظور مدیریت و توزیع عادلانه آب مقرر گردید متناسب با جمعیت و الگوی مصرف آب نسبت به نصب کنتور حجمی در ورودی شبکه روستاهای مسیر اجرای طرح سلمان فارسی نصب و اجرا گردد.
  • پیگیری حل مشکل آب شهرک صنعتی
  • تامین ۸ کیلومتر لوله جهت اصلاح و توسعه شبکه داخلی
  • پیگیری تامین و تجهیز اداره آبفا
  • پیگیری مطالبات و دیون پیمانکاران شرکت آبفا
  • پیگیری بهره برداری از مخزن شبکه آب شرب روستای مجموعه قندیل و مظفر آباد و همچنین مخزن محله بنارمورد قائمیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا