اخبار ویژهکروناورزشی

تعطیلی اماکن ورزشی در شهرهای قرمز

به گزارش چنارنیوز، معاون توسعه امور ورزش استان فارس گفت: با توجه به موج پنجم کرونا و وضعیت قرمز شیراز و لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تمام اماکن و رقابت‌های ورزشی بجز رشته‌های ورزشی گروه یک در شیراز و شهرستان‌ها با وضعیت قرمز به دستور ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا تا اطلاع بعدی تعطیل است.

محسن سالاری اظهارداشت: این تعطیلی تا پایان وضعیت قرمز در کلان شهر شیراز و دیگر شهرستان‌ها ادامه دارد و فعالیت اماکن ورزشی خصوصی و دولتی ممنوع است و فعالیت دیگر شهرستان‌ها با توجه به وضعیت زرد و نارنجی بر اساس دستور العمل‌های ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: رشته‌های گروه یک می‌توانند حتی در وضعیت قرمز هم فعالیت کنند.
رشته‌های ورزشی گروه یک شامل: تنیس، تیراندازی اهداف پروازی فضای باز، تیروکمان، چوگان، دو و میدانی، سوارکاری، قایقرانی، گلف، کوهنوردی، دوچرخه سواری و استخر روباز است.

معاون توسعه امور ورزش استان فارس گفت: جامعه ورزش از زمان آغاز شیوع کرونا بیشترین همکاری را داشته اند و با وجود ضرر و زیان باشگاه‌های خصوصی، اما در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگام بوده اند و حتی برخی باشگاه‌ها پیش از اعلام رسمی تعطیلی به صورت خودجوش باشگاه‌های خود را تعطیل کردند.

سالاری ادامه داد: مسئولیت نظارت کامل بر حسن اجرای مصوبه ستاد کرونا با توجه به رنگ بندی اعلام شده در تمام شهرستان‌های استان فارس به عهده اداره ورزش و جوانان شهرستان می‌باشد و این تصمیم با توجه به موج پنجم کرونا و قرمز شدن وضعیت شیراز برای حفاظت از سلامتی و جان همدیگر و رعایت دستورات ستاد ملی کرونا گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا