اجتماعی

با کمک به تجاری سازی کسب و کارهای خرد و محلی می توان معیشت روستاییان را ارتقا داد

به گزارش چنارنیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری کوه‌چنار، علی علیزاده در نشست هم اندیشی که با هماهنگی نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی و جلسه مشترک بین شهرستان های کازرون و کوه‌چنار با مدیرعامل صندوق کارافرین امید و دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای سطح شهرستان‌های کازرون و کوه‌چنار با محوریت بهره مندی از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در سطح روستاها برگزار شد، اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید، مزیت‌های روستاها را محور توسعه قرار داده است.

فرماندار کوه‌چنار با اشاره به عملکرد مناسب این صندوق در جلب رضایتمندی ارباب رجوع بیان کرد: لازم است متناسب با شعار جهش تولید که برای سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب تعیین شده؛ پرداخت تسهیلات به طرح‌های مرتبط با اشتغالزایی بیشتر مورد توجه باشد.

وی زنجیره آموزش، تولید، بازاریابی و فروش را در رونق اشتغال بویژه اشتغال روستایی مهم خواند و اضافه کرد: ظرفیت‌های زیادی در مناطق مختلف شهرستان برای تولید محصولات متنوع وجود دارد که قراردادهای مبتنی بر تولید و همچنین فروش تضمینی، در این بخش مؤثر است.

علیزاده با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان در بخش کسب و کارهای بومی محلی گفت: با اختصاص تسهیلات در این بخش و کمک به تجاری سازی کسب و کارهای خرد و محلی می توان سطح درآمد و معیشت روستاییان را ارتقا داده و برای اشتغال پایدار در روستاها نیز گام های موثری برداشت.

در این جلسه مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان در خصوص برنامه ها و سیاست های صندوق کارآفرینی امید استان در جهت حمایت از طرح های اقتصادی روستایی مطالبی را ارائه داد.

لازم به ذکر است در این جلسه بخشداران دوشهرستان، دهیاران و روسای شوراها هدف هر دو شهرستان حضور داشتند و هر یک در خصوص ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها و اجرایی شدن برنامه های اقتصادی در سطح روستاها مطالبی را بیان کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا