آموزشاجتماعیاخبار ویژهدیگرمقالات

چند راهکار ساده برای مقابله با کرونا در محل کار

افراد شاغل می‌توانند با رعایت چند نکته ساده، خطر ابتلا به ویروس کرونا را به حداقل برسانند.


به گزارش چنارنیوز، تمیز کردن محل کار از اهمیت بالایی برای حفظ سلامت برخوردار است. علل تمیزکاری وسایل به دلیل وجود ویروس کرونا،باکتری ها و قارچ هایی بوده که در وسایل و محل کار وجود دارند که در صورت تمیز نکردن باعث می شود تمام میکروب ها به فرد منتقل شده و او را بیمار کند.

نکات ضروری که افراد باید به آن توجه کنند

-قبل از ترک محل کار و استفاده از سرویس یا خودروی شخصی لباس کار خود را باید تعویض کنید و دست هایتان را بشویید. دکمه‌های آسانسور، لپ تاپ، صفحه کلید، تبلت، را به صورت مستقیم لمس نکنید، حتما از دستمال کاغذی یا پارچه ای، دستکش  استفاده کنید.

-افرادی که سیگاری هستند به هیچ عنوان در محل کار سیگار نکشند. همچنین توصیه می شود برای جلوگیری از ابتلا به کرونا، افراد پس از ثبت اثر انگشت خود دستان خود را  تا جایی که امکان دارد بشویند و در صورت نداشتن شرایط شست و شو از  ژل ضدعفونی کننده استفاده کنند.

– از ساعت، انگشتر و دست بند استفاده نکنید.

– با خود ظرف، قاشق و چنگال، فلاسک و چند عدد لیوان یک بار مصرف به همراه داشته باشید. غذایتان را در ظرفی که با خودتان آورده اید خورده و به کسی تعارف نکنید. ظرف غذایتان را در خانه بشویید.


بیشتر بخوانید:گوشی موبایل را چگونه ضدعفونی کنیم؟


– قبل از شروع به کار، صفحه کلید، تلفن، میز و هر آن چه که قرار است با آن در تماس باشید، با الکل طبی ۷۰ درصد ضدعفونی کنید.

– اولین دستمال کاغذی روی میزتان را که در مجاورت با هوای آزاد بوده و آلوده شده است را دور بیندازید و از دستمال بعدی استفاده کنید.

– حتما هنگام خروج از خانه، از دستکش و ماسک استفاده کنید. پس از پایان کار، دستکش و ماسکی را که استفاده کرده اید در یک کیسه پلاستیکی یندازید و پس از بستن در آن، به سطل زباله بیندازید. سپس دست خود را به خوبی با آب و صابون بشویید.

– فاصله اجتماعی را رعایت کرده و از نزدیک شدن افراد به کمتر از یک متری خود، جلوگیری کنید. اگر می‌خواهید چیزی را به یکدیگر نشان دهید، فایل آن را با استفاده از تلفن همراه خود برای هم بفرستید.

– از تلفن مشترک استفاده نکنید.

– پس از گذشت هر یک ساعت و خوردن هر چیزی، دست خود را با آب و صابون بشویید.

– در اصلی و ورودی سرویس بهداشتی را نیمه باز بگذارید تا مجبور به باز کردن آن و آلوده شدن دستانتان پس از شست و شو نشوید.

– هواکش سرویس بهداشتی را همیشه روشن بگذارید و از وجود تهویه مناسب یا باز بودن پنجره در محل کار اطمینان حاصل کنید.

منبع/باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا