امام جمعه

مردم و مسئولین در بازی که بعضی به دنبال راه انداختنش هستند بازی نکنند / امروز نیاز به وحدت داریم

به گزارش چنارنیوز، سید محمد علی شهیم در خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به طوفان الاقصی اظهارداشت: این قضیه طرح های اقتصادی دشمن را بهم ریخت و برخی را هم به تعویق انداخت.

وی با بیان اینکه منطق مقاومت و هجوم بر دشمن  موجب کاهش تنش اقتصادی شد گفت: برخی افراد تلاش می‌کنند این موضوع را به شکلی منفی تفسیر کنند و از آن بهره‌برداری کنند.

خطیب جمعه کوه‌چنار به نمایشگاه توانمندی صادراتی جمهوری اسلامی ایران با نام “ایکس پو” بین ایران و آفریقا اشاره کرد و اظهارداشت: حضور تجار و مسئولین رسمی دنیا، نشان از جذابیت ایران برای همکاری تجاری است.

وی ادامه داد: استقبال از این نمایشگاه اینقدر زیاد بود که جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که تهران قادر به پذیرش این تعداد بزرگ از مهمانان نیست و محدودیت‌هایی را اعمال کرده است.

حجت الاسلام شهیم تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه و همایش‌های مرتبط با آن فرصتی مناسب برای توسعه روابط سیاسی با کشورهای آفریقایی است، زیرا نیمی از طلا و یک سوم معادن جهان در آفریقا قرار دارد و شرکت در این رویداد با حضور رئیس جمهور و مقامات دیگر، فرصتی برای تقویت روابط سیاسی است.

امام جمعه کوه‌چنار گفت: مدیریت مناسب و استفاده از ثبات و ایستادگی مردم باعث می‌شود که تحولات مثبتی در معادلات جهانی رخ دهد و این مسیر با وجود تحریم‌ها ادامه پیدا کند.

وی به دو نامه‌ی مقام معظم رهبری به جوانان آمریکا و اروپا اشاره کرد و گفت:  دانشجوها در ۶۰ دانشگاه آمریکا و اروپا در حمایت از مردم غزه  تظاهرات می‌کنند که این خیزش و بیداری امت‌ها برای مظلومان است.

امام جمعه کوه چنار به اتفاقات رخ داده در شهرستان پرداخت و بیان داشت: سه سال  صبر کردم سکوت کردم ولی الان دیگر سکوت جایز نیست.

حجت الاسلام شهیم گفت: بعضی خوششان می آید که در این شهرستان پیشرفت حاصل نشود و عقب بماند.اگر پیشرفت می شود باید به کام بعضی از افراد باشد.اگر کامشان نبود به مقابل می ایستند.با آبرو هم بازی می کنند.کل این افراد هم به اندازه یک دست بیشتر نیستند این را هم به شما می‌گویم من نمی خواهم از مجموعه شورا دفاع کنم.

وی ادامه داد: اشتباه کردند چندین بار هم رفتم در شورا نشستم ، ساعت ها وقت گذاشتم نصیحت کردم آن را به این سبک آن را به این سبک.این اشتباه صورت گرفت .اما بعضی ها دلشان می خواهد جلوی پیشرفت را بگیرند با چی ؟ با اینکه ما را مشغول مسائل اینگونه ها بکنند. این غیبت کرده ، این اینطور کرده…

خطیب جمعه کوه‌چنار گفت: من خواهشم این است سراغ اصل موضوع بروید.اصل این قضیه از کجا است ما را بازی ندهند.اصل قضیه از کجا داریم می خوریم.چرا باید امروز آبروی شهرستان ما در کل کشور به عنوان یک شهرستان  که فلان اتفاق افتاده است برود.بله ظاهر قضیه این است.من خواهشم این است به کل قضیه دقت کنید.چه کسانی باعث اختلافات دارند می شوند.کی دارند باعث اختلاف می شوند.

حجت الاسلام شهیم افزود: از قدیم گفته اند اختلاف بینداز و حکومت کن.بیاید اختلاف بیندازد بین این آقا و آن آقا  دو گروه بشوند.هدف چیه ؟هدف آن آقا آن است که حرفش را به کرسی بنشاند آن آقا دنبال آن است.حالا آبروی شهر هم می رود برود.آبروی عزیزان ما در شورا می رود برود.آن کاری به این مساله ندارد.من استدعا دارم ، خواهش دارم مسئولین محترم ، مردم عزیز در بازی که بعضی به دنبال راه انداختنش هستند ، بازی نکنید .ما امروز نیاز به وحدت داریم. ما امروز نیاز به یک پارچگی داریم.

امام جمعه کوه‌چنار گفت: این سرعت رشدی که در این چند سال در این شهرستان دارد اتفاق می افتد چشم بعضی ها را کور کرده است.کور بشوند الهی.بعد می بینیم آقایون مسئول ما بی توجه ، بی دقت تذکر هم می دهیم متوجه هم نمی شوند خوب چه کار کنیم.آخرش هم باید یک چوب اینطوری بخوریم که همه می خوریم.

وی افزود: وقتی که یک اتفاقی می افتد تر و خشک با هم می سوزد.عاجزانه خواهش دارم آنچه که مهم است امروز وحدت جمعی است .آنچه که نیاز داریم برای پیشرفت اتفاق نظر جمعی است.حالا آن مسئول بشود.زمانی که اعتبار نامه نماینده  محترم داده شد صحبت کردم اینجا هم می گویم چرا این بشود مسئول ؟چرا آن بشود مسئول ؟آن بچه فلانی؟ چرا از این گروه چرا از آن گروه ؟ امام جمعه کی را تایید و کی را رد می کند.

حجت الاسلام شهیم در ادامه گفت: گاهی وقت ها ما را بازی دادند و هجمه شروع می کنند در باره افراد آقا این را رد صلاحیت کنید این را تایید کنید.بازی های اینطوری.چرا؟ که می خواهند از اصل باقی بمانیم.دنبال این هستند که ما پیشرفت نکنیم .

خطیب جمعه کوه‌چنار تصریح کرد: برای ما فرقی نمی کند کی مسئول باشد اما کسی را مسئول بگذارید که ، کار مردم را انجام بدهد .کسی را بگذارید دلش برای مردم بسوزد ، بسوزد با مردم.نه اینکه به دنبال پستش باشد.کجا پیداش بکنیم آقا اصلا تو شهرستان نیست.می خواهد بری پیداش کنی ما اینطور مسئولی را نمی خواهیم .هرکس هم می خواهد باشد.

وی یادآور شد: من تا الان ۱۵ سال است امامت جمعه را دارم نه یک روز با این گروه بودم نه با آن گروه .روز اولی که آمدم هی گفتند حاج آقا با فلانی است .حاج آقا با فلانی است.نفاق بندازند بین مجموعه الان هم دارند شروع کردند و این هم ادامه دارد پایان هم ندارد.خواهش دارم بزرگواری کنید تا الان هم سکوت کردم کی هست خودتان تشخیص بدهید و من می دانم هیچ دغدغه ای برای شهرستان ندارند و هیچ زحمتی هم نکشیده اند و هیچ خونی دلی هم ندارد.امروز فقط به دنبال این هستند که خودشان را طوری مطرح بکنند یا خودشان را جمع بکنند یا اگر می خواهد ادامه پیدا بکند من میگم تا مردم جمعشان بکنند.این یک حدی دارد.

امام جمعه کوه چنار در پایان از دانش آموزان اداره آموزش و پرورش منطقه کوهمره و کوه‌چنار که در مسابقات قرآن برای شهرستان افتخار آفرینی کردند تشکر کرد و این موفقیت را به آنان و خانواده هیشان و مسئولین و مربیان تبریک گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا