اجتماعی

ساماندهی دست‌فروشان در شهر قائمیه/ با متخلفان برخورد می‌گردد

شهردار قائمیه در گفتگو با چنارنیوز از آغاز ساماندهی دستفروشان و وانت بارهای فروشنده میوه و تره بار با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی خبر داد و گفت: معضل وانت بارها و دستفروشان و مسائل و مشکلات پیرامونی این معضل، از جمله مشکلات مدیریت شهری در اکثر شهرها میباشد و که قائمیه نیز از این قائده مستثنا نیست.

علی اکبر میرزایی با اشاره به آماده سازی ظلع غربی اداره اوقاف برای دست‌فروشان و وانت بارهای فروشنده میوه و تره بار گفت: جلسات مستمری درباره تشکیل بازارهای جدید و کاهش موارد رفع سد معبر در سطح شهر تشکیل‌ شده که با به ثمر رسیدن نتایج این تلاش‌ها، شاهد بهبود منظر عمومی وساماندهی این مشاغل در شهر خواهیم بود و با متخلفان حسب دستور قضایی برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه برخورد و نگاه شهرداری با معضل موجود قهری نبوده اضافه کرد: بیکاری و کمبود فرصتهای شغلی از جمله دلایل اصلی بروز چنین معضلاتی در شهرها بخصوص قائمیه است و ما بعنوان مجموعه ی مدیریت شهری در شهرداری به خوبی به این نکته واقف هستیم و هرگز به دنبال برخورد حذفی نخواهیم بود و در برنامه ریزی هایی که انجام دادیم به شکلی عمل خواهیم کرد که ظرفیت حداکثری پذیرش این دست از فروشندگان را داشته باشم.

شهردار قائمیه هدف اصلی از راه‌اندازی روز بازار در نقاط مختلف شهر را ساماندهی دستفروشان ذکر کرد و افزود: با افزایش این بازارها به‌دنبال انضباط ‌بخشی و ساماندهی این قشر از جامعه هستیم.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری به‌عنوان یک نهاد اجتماعی و خدماتی با ایجاد و توسعه روز بازارها به دنبال خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان است، افزود: این بازارچه ها که تحت نظارت شهرداری اداره می شوند اطمینان خاطری را در خانواده برای تهیه مایحتاج خود به وجود می‌آورد.

میرزایی تصریح کرد: روز بازارها به‌ صورت مستقیم منجر به اشتغال‌زایی و تامین معیشت شهروندانی می‌شود که از این راه امرار و معاش می‌کنند لذا به‌ طور قطع منجر به کاهش معضلات اجتماعی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا