اخبار ویژهبخش هاکازرونکوهمره

حوزه علمیه مکتب الصادق قائمیه و کوهمره افتتاح گردید

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در آیین افتتاح حوزه علمیه مکتب الصادق شعبه قائمیه و کوهمره که با حضور امام جمعه کازرون و قائمیه، فرماندار شهرستان کازرون، بخشداران چنارشاهیجان و کوهمره نودان و دیگر مسوولان برگزار گردید گفت: برای آینده هر چه بهتر حوزه های علمیه، توجه به چهار موضوع، تقویت بنیه علمی استادان، اعمال سیاستگذاری دقیق، تلاش برای رفع موانع فراروی حوزه ها و کشف استعدادها، بسیار مهم و ضروری است.

 

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی افزود: در صورتی که این چهار موضوع به درستی محقق شود، آینده بسیار خوبی برای حوزه ها پیش بینی می شود.

وی، با اشاره به اینکه، اخلاص و حمایت مردم یکی از مولفه هایی است که موجب شده حوزه های علمیه تا به امروز با صلابت به کار خود ادامه دهند، اظهار داشت: با توجه به علاقه جوانان بخش چنارشاهیجان و کوهمره نودان به فراگیری علوم دینی، به آینده حوزه علمیه نوبنیاد این بخش نیز خوشبین هستم.

امام جمعه کازرون هم در این آیین گفت: با در نظر گرفتن نیاز بخش چنارشاهیجان و کوهمره نودان و همچنین علاقه مندی جوانان این بخش به تحصیل در مراکز دینی، با رایزنی با حوزه علمیه قم و نماینده ولی فقیه در استان فارس، مبادرت به راه اندازی شعبه ای از حوزه علیمه کازرون در این بخش کردیم.

حجت الاسلام محمد خرسند افزود: یکی از راهکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ایجاد حوزه های علمیه است و امیدواریم بخش چنارشاهیجان و کوهمره نودان هم به یک قطب فرهنگی مذهبی در شهرستان کازرون تبدیل شود و طلبه هایی که در این حوزه تربیت می شوند به عنوان مبلغان دینی به ارتقای سطح فرهنگی و دینی مردم کمک کنند.

امام جمعه شهر قائمیه نیز بیان کرد: در آزمونی که برای جذب داوطلبان تحصیل در حوزه علمیه این بخش برگزار شد، ۱۰۰ نفر شرکت کردند که از بین آنها ۲۰ نفر برگزیده شدند که از اول سال تحصیلی جدید در این حوزه مشغل به تحصیل خواهند شد.

حجت الاسلام حسین انصاری افزود: این حوزه علمیه زیر نظر حوزه علمیه مکتب الصادق کازرون اداره می شود و طلاب در سطح یک و ۲ به فراگیری علوم دینی می پردازند.

وی گفت: این حوزه علمیه ویژه برادران است و در آینده نسبت به راه اندازی حوزه علمیه خواهران در این بخش اقدام خواهد شد.

انصاری، بیان داشت: این حوزه علمیه هم اینک در مکانی که از سوی اداره آموزش و پرورش این بخش در اختیار این مرکز دینی قرار گرفته، فعالیت خود را آغاز می کند.

وی افزود: پری جان هوشمندی یکی از خیران شهر قائمیه، دو هکتار زمین برای حوزه علمیه بخش چنارشاهیجان و کوهمره نودان وقف کرده است، و مقرر شده در مورد این موقوفه و چگونگی استفاده از آن برای این حوزه تصمیم گیری شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا