آموزشاجتماعیاخبار ویژهبخش هاکازرونمذهبی

ترویج و نهادینه کردن عفاف و حجاب نیاز ضروری است

به گزارش چنارنیوز، حجت الاسلام محسن خادم در نشست روشنگری عفاف و حجاب در سالن بخشداری چنارشاهیجان که به همت حوزه بسیج عشایری امام رضا(ع) قائمیه برگزار گردیده بود، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد و افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی حجاب و عفاف، برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف و تجلیل از بانوان محجبه ادارات می تواند در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تاثیر گذار باشد.

مسئول تربیت و آموزش ناحیه عشایری استان فارس ترویج فرهنگ حجاب و عفاف با توجه به نیاز امروز جامعه یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها و اولویت‌های سازمان بسیج جامعه زنان دانست و افزود: در این راستا برنامه‌های مختلفی در طول سال باید تدوین و اجرا می‌شود.

 

حجت الاسلام خادم خارج کردن ترویج حجاب و عفاف از قالب شعار را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های بسیج جامعه زنان استان در تدوین و اجرای برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: دشمنان ما امروز با استفاده از ابزار مختلف به ویژه شبکه‌های ماهواره و رسانه‌ها افکار و ارزش‌های دینی و اسلامی مسلمانان را هدف قرار داده‌اند و باید برای مقابله با آن برنامه داشته باشیم.

وی پرداختن به موضوع حجاب و عفاف و تلاش در راستای ترویج و نهادینه‌ کردن این فرهنگ را نیازی ضروری دانست و تصریح کرد: هفته بسیج ظرفیت بسیار خوبی برای پرداختن به این مهم است.

 

مسئول تربیت و آموزش ناحیه عشایری استان فارس خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌ آموزشی حجاب و عفاف و اجرای طرح چهره به چهره به منظور بیان تاثیرات مهم حجاب در کاهش آسیب‌های اجتماعی و حفظ امنیت روحی و روانی جامعه از اقدامات بسیج جامعه زنان سپاه بیت‌المقدس است که به‌صورت مستمر در طول سال اجرا ‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا