اجتماعیبخش هافرهنگیکازرونمذهبی

اهدای قرآن بریل به دو حافظ نابینای قرآن چنارشاهیجانی

به گزارش چنارنیوز به نقل از “اتقان” در پی انتشار گزارش «چشم های آسمانی» داستان دو خواهر و برادر معلول و روشندل اصغرو سمیه کاویانی از بیت الاحزان قائمیه، از سوی اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور، بنیاد قرآنی روشندلان با مشارکت  مدیر عامل اتحادیه تشکل های قرآنی مصحف کل قرآن بریل را به این دو حافظ اهداء نمود.

 

بر همین اساس مرتضی نیکزاد مدیر بنیاد قرآنی روشندلان اصفهان پس از با خبر شدن از وضعیت و امکانات محدود این دو حافظ سی جلد قرآن بریل به همراه کتاب های صوتی ترجمه و مفاهیم استاد وکیل را به اصغر و سمیه کاویانی اهدا نمود.

 

قرآن های بریل  بنیاد قرآنی روشندلان در سی جلد و هر جلد یک جز نگاشته شده است.

 

در این اقدام خیرانه نیز دکتر حسن محمدی مدیر عامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور مشارکت و همراهی داشته است.

 

گفتنی است به مناسبت روز عصای سفید گزارشی از سوی پایگاه خبری اتقان از اصغر و سمیه کاویانی حافظ کل قرآن از روستای پیرسبز قائمیه منتشر شد.

 

اصغر متولد ۱۳۶۳ و سمیه متولد ۱۳۶۹ است که از طی دو الی سه سال موفق به حفظ قرآن شده اند در حالی که این حافظان از ناحیه کمر به پایین معلول جسمی هستند و بروی دو دست خود راه می روند و خانه ای که در آن زندگی میکنند شرایط را کمی سخت کرده است.

 

سمیه و علی‌اصغر به دلیل نبود امکانات آموزشی تا به این سن بی‌سواد مانده‌اند؛ و در حال حاضر با کمک یکی از اهالی روستا که مسلط به خط بریل بوده توانسته اند چند حرف از الفبای فارسی را فراگیرند.

 

برخی از اعضای خانواده کاویانی نیز با دیدن موفقیت های این دو به حفظ قرآن روی آورده‌اند؛ علی‌اصغر و سمیه ‌هم‌اکنون حافظ کل قرآن کریم هستند که این توفیق به جهت همراهی حجت الاسلام احمد خسروی مسئول شعبه قائمیه مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) با این دو روی داده است.

 

روش حفظ آنها بصورت شنیداری بوده  و با استماع آیات قران  و تکرار آنها با دقت در شماره آیه و صفحه موفق به حفظ کلام الله مجید شدند.

 

با تکرار آیه ها و قسمت کردن آیه های طولانی توانستند کل قرآن را از حفظ کرده و در مراسمات  مختلف استانی و ملی افتخار بیافریند گرچه آرزوی اصغر شرکت در مسابقات بین المللی قرآن  روشندلان است اما میتوان فهمید که آن دو بیش از هر کس دیگری در مسابقه زندگی موفق و پیروز گشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا