آموزش و پرورشکوه‌چنار

اسکان بیش از ۴۰۰۰نفر میهمان نوروزی در مدارس کوه چنار تا صبح روز ۶ فررودین

به گزارش چنارنیوز، مدیر آموزش و پرورش کوه چنار، گفت:در سطح شهرستان ، درابتدا ۱۳۰ کلاس درس برای اسکان مهمانان نوروزی آماده شده بود که با توجه به بارندگی های اخیر کلاس های درس از قبل پیش بینی شده برای مواقع اضطراری شرایط آب و هوایی نیز به چرخه اسکان اضافه شد که درحال حاضر و درمجموع حدود ۱۵۰ کلاس درس و تمامی نمازخانه های مدارس سطح شهر و تعدادی از مدارس روستایی  و حتی حوزه علمیه و جایگاه نماز جمعه هم  درشهرستان  کار میزبانی مسافرین نوروزی را بر عهده دارند.

 صفرساسانی پور  اظهار کرد: آغاز ستاد اسکان مهمانان نوروزی در آموزش و پرورش از بهمن ماه جلسات هماهنگی خود را آغاز کرد و تا امروز۶ فروردین میزبان بیش از ۴۰۰۰نفر  درسطح شهرستان  بودیم.

مدیر آموزش و پرورش کوه چنار گفت: با احتساب میانگین ۵ شب اقامت در مدارس تا کنون بیش از ۴هزار نفر شب مهمان نوروزی در سطح شهرستان  کوه چناراسکان داده شده اند.

ساسانی پورگفت: از این تعداد بیش از ۳۵۰۰ نفر شب در مدارس و نمازخانه ها ، مابقی نیز در جایگاه نماز جمعه و حوزه علمیه اسکان داده شدند.

مدیر آموزش و پرورش کوه چنار با ارائه آمار و ارقام مراکز اقامتی آموزش و پرورش کوه چنار گفت: هم اکنون ظرفیت مدارس در سطح شهر پرمی باشد و تعدادی از مدارسی که درروستا امکان استفاده اسکان می باشد هم ظرفیت آن تکمیل است و با توجه به بارندگی شدید امروز خواهشمندیم مسافران نوروزی نسبت به تمدید اسکان خود اقدام نمایند و از جابجایی خودداری کنند.

رییس کارگروه اسکان ورفاه ستاد خدمات سفر شهرستان کوه چنار گفت: به جز فرهنگیان سایر مسافران نوروزی نیز که از نقاط مختلف کشور به شهرستان سفر کرده‌اند از امکانات رفاهی آموزش و پرورش بهره مند می شوند.

مدیر آموزش و پرورش گفت:  بااشاره به اینکه تقریبا تا به امروز از زمان  کار ستادهای اسکان ظرفیت تمام مدارس پیش بینی شده در تمامی شب ها تکمیل بوده است و با ازدحام جمعیت تا پاسی از شب که متقاضی استفاده از مدارس بودند مواجه بودیم ومدت اقامت در مراکز اسکان معمولا سه روز تعیین شده اما اگر مواردی پیش بیایید مسافرین می توانند مدت اقامت خود را تمدید کنند.

ساسانی پور افزود : اکثرمسافران نوروزی که مادر خدمت آنها بوده ایم و از شهرستان دیدن کرده اند  از استان های خراسان شمالی و جنوبی و رضوی  ، آذربایجان شرقی ، اصفهان ، خوزستان ، کرمان ، ، چهارمحال بختیاری ، لرستان، سمنان ، همدان ، سیستان و بلوچستان ، مرکزی ، هرمزگان و شهرستان های استان فارس بوده اند  و سعی کردیم که رسم میهمان نوازی رابه نیابت از مردم شریف شهرستان کوه چنار به جا آورده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا