اجتماعیاخبار ویژهکوه‌چنار

میانگین سرعت خودروها در جاده های شهرستان کوه‌چنار از میانگین استانی بالاتر است

سرهنگ مظفر احمدی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری چنارنیوز با اعلام این خبر گفت: سرعت متوسط در شهرستان کوه‌چنار نسبت به استان بالاتر است، زمانی که سرعت‌بالا می‌رود  اگر فکری برای کنترل سرعت نداشته باشیم حوادث و تصادفات را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: تصادف یک مسئله‌ای اجتماعی است و در بحث ترافیک و رفت‌وآمد همواره مسئله ترافیک مطرح است و مسلماً این وضعیت پیامدهای خاص خود را دارد.

احمدی یادآور شد: در برنامه ششم توسعه کشور قرار بود که به ازای هر ۱۰ هزار خودرو تصادفات را ۳۱ درصد کاهش دهیم

رئیس پلیس راه کوه‌چنار بوشهر بیان کرد: امروز برای بهبود وضعیت باید مسئولیت دستگاه‌های متعدد دخیل در بحث ترافیک ارزیابی شود و البته اقدامات مؤثر بسیاری در این حوزه انجام‌شده که جای تقدیر دارد و در این راستا معابر شهری در حال هوشمند سازی است اما وضعیت مطلوب نیست و دلیل آن کندی سرعت است و یکی از مهم‌ترین موضوعات در تصادفات شهری کنترل سرعت است که باید سرعت تردد در معابر شهری حتماً تحت کنترل قرار گیرد.

وی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی اولویت مهم ‌پیشگیری در تصادفات است و برای توسعه و ارتقای فرهنگ ترافیک دستگاه‌های مختلفی دخیل هستند که باید بیشتر نسبت به وظایف خود اهتمام داشته باشند.

احمدی گفت: در معابر درون‌شهری بیش از ۸۰ درصد تصادفات منجر به فوت و مجروحان مختص عابرین پیاده و موتورسوران است و متاسفانه راکبان موتور بدون کلاه ایمنی تردد می کنند و باید به این موضوع از سوی مسئولان رسیدگی شود و راهکارهای اثرگذار در دستور کار قرار گیرد.

رئیس پلیس راه کوه‌چنار بوشهر با بیان اینکه پلیس در معابر درون شهر، بزرگراه‌ها و جاده‌ها حضور شبانه روزی داشته و به صورت محسوس و نا محسوس با استفاده از تجهیزات کنترلی برابر مقررات با تخلف‌ها برخورد می‌کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا